صفحه اصلی > ویژه نامه 
ویژه نامه
پذیرش حوزه علمیه استان مرکزی - برادران - سال 98-1397
روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی
پذیرش حوزه علمیه استان مرکزی - برادران - سال 98-1397
با یاری خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، از برادران واجد شرایط برای تحصیل در دوره های بلند مدت و سفیران هدایت ثبت نام می نماید.
 ١١:٤٧ - 1396/12/08 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
آیت‌الله حسینی بوشهری
جامعه بدون امامت و ولایت به بیراهه می‌رود
به گزارش خبرگزاری حوزه از گلپایگان، آیت‌الله حسینی بوشهری در مراسم جشن غدیر و عمامه‌گذاری طلاب مدرسه علمیه امام‌خمینی‌(ره) گلپایگان با اشاره به آیه «الیوم اکملت لکم دینکم...» اظهار داشت: خداوند در این آیه به دو نعمت بزرگ به انسان‌ها اشاره می‌کند که اولین نعمت آن کامل کردن دین و رسالت پیامبر اکرم (ص) بود؛بخش دیگر نعمت که از این آیه قابل برداشت است نعمت امامت و ولایت است. وی با تاکید بر این که امامت ادامه مسیر نبوت است افزود: نبوت منهای امامت و ولایت کامل نیست. نبوتی که بدون امامت باشد نقشه راه بشر نبوده و به مقصد نخواهد رسید
 ٠٧:٥٧ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
حضرت امام خمینی(ره) زنده نگه داشتن عید غدیر را منحصر به چراغانی و مراسم جشن ندانسته و تاکید کردند: مساله این است که به ما یاد بدهند که چطور باید تبعیت کنیم. ایشان تصریح کردند کسی که انسان کامل است و مظهر جمیع اسماء و صفات حق تعالی است، ابعادش به حسب اسماء حق تعالی باید هزار تا باشد و ما از عهده بیان حتی یکی‏اش نمی‏توانیم برآییم. این شخصیت که جامع تضاد است، امور متضاده در او جمع است، کسی نمی‏تواند در حول و حوش او سخن بگوید؛ از این جهت، من در این موضوع بهتر می‏دانم که ساکت باشم لکن مساله‏ای را که بهتر است ما بگوییم، انحرافاتی است که برای ملت ها و خصوصاً، برای شیعیان این حضرت پیش آمده است در طول تاریخ و دست هایی که این انحرافات را از اول به وجود آورده‏اند و توطئه‏هایی که بوده است در طول تاریخ و اخیرا در این سال های اخیر، سده‏های اخیر پیش آمده است، آنها را عرض‏ کنم. مساله غدیر، مساله‏ای نیست که بنفسه برای حضرت امیر یک مساله‏ای پیش بیاورد، حضرت امیر مساله غدیر را ایجاد کرده است. آن وجود شریف که منبع همه جهات بوده است، موجب این شده است که غدیر پیش بیاید. غدیر برای ایشان ارزش ندارد؛ آن که ارزش دارد خود حضرت است که دنبال آن ارزش، غدیر آمده است.
 ٠٧:٥٢ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دفتر مدیریت
مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی مدارس علمیه استان مرکزی
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 92-93 مدارس علمیه استان مرکزی در تاریخ 1392/06/20 ساعت 9:00 صبح در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با حضور نماینده محترم ولی فقیه؛مدیریت محترم حوزه علمیه استان مرکزی ؛ مدیران محترم مدارس علمیه شهر اراک ؛اساتید وکادر اجرایی مدارس وهمچنین طلاب وروحانیون معزز شهر اراک برگزار گردید
 ٢١:٤١ - 1392/06/20 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
تاثیر صلح امام حسن مجتبی(ع) در بقا و گسترش تشیع
امام حسن مجتبی(ع) با پذیرفتن صلح، کیان شیعه را حفظ و زمینه را برای قیام امام حسین(ع) و تشکیل مدرسه فقهی در دوران امام محمد باقر(ع) و امام جعفرصادق(ع) فراهم آوردند.
 ١٢:٣٢ - 1392/05/05 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
سه توصيه مهم آیت‌الله العظمی مظاهری براي درک بهتر ماه مبارک رمضان
حضرت آیت‌الله مظاهری طی سخنانی در واپسین روزهای ماه شعبان المعظم به همه مسلمانان توصیه نمودند با مسئلت از خدای سبحان خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان جهت درک فضائل و برکات آن ماه نوراني آماده نمایند.
 ١٠:٥٨ - 1392/04/18 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
به استقبال ماه رحمت
علاوه بر مراقبت از کردار، رفتار، زبان و گوش خود باید طوری وارد فضای جدید شویم، که ما را برای 11 ماه بعد، از گناه بیمه کند، چرا که بزرگترین ناشکری انسان ، گناه در مقابل نعمت‌های الهی است.
 ١٠:٥٠ - 1392/04/18 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
چهارشنبه 17 شعبان مصادف با 5 تیر- رحلت آیت الله شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی(1361 ق) .
دستورالعمل آیت الله شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی به امام خمینی (ره)
 ١١:٠١ - 1392/04/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
سیمای حکومت جهانی امام زمان(عج الله تعالی) در قرآن
قرآن كريم در زمينه ظهور و قيام حضرت مهدي(عج) مانند بسيارى از زمينه‏‌هاى ديگر بدون اینكه وارد جزئيات شود، به صورت كلى و اصولى بحث كرده است؛ يعنی از تشكيل حكومت عدل جهانى، و پيروزى كامل و نهائى صالحان در روى زمين سخن گفته است.
 ١٢:٥٨ - 1392/04/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
انتظار فرج از دیدگاه حضرت امام خامنه ای (حفظه الله)
انتظار، يك عمل است؛ بي عملي نيست. نبايد اشتباه كرد، خيال كرد كه انتظار يعني اين كه دست روي دست بگذاريم و منتظر بمانيم تا يك كاري بشود. انتظار يك عمل است، يك آماده سازي است...
 ٠٨:٥١ - 1392/04/01 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 3 صفحه بعدی >>