صفحه اصلی > اخبار حوزه 
اخبار حوزه
آیت‌الله حسینی بوشهری
جامعه بدون امامت و ولایت به بیراهه می‌رود
به گزارش خبرگزاری حوزه از گلپایگان، آیت‌الله حسینی بوشهری در مراسم جشن غدیر و عمامه‌گذاری طلاب مدرسه علمیه امام‌خمینی‌(ره) گلپایگان با اشاره به آیه «الیوم اکملت لکم دینکم...» اظهار داشت: خداوند در این آیه به دو نعمت بزرگ به انسان‌ها اشاره می‌کند که اولین نعمت آن کامل کردن دین و رسالت پیامبر اکرم (ص) بود؛بخش دیگر نعمت که از این آیه قابل برداشت است نعمت امامت و ولایت است. وی با تاکید بر این که امامت ادامه مسیر نبوت است افزود: نبوت منهای امامت و ولایت کامل نیست. نبوتی که بدون امامت باشد نقشه راه بشر نبوده و به مقصد نخواهد رسید
 ٠٧:٥٧ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
حضرت امام خمینی(ره) زنده نگه داشتن عید غدیر را منحصر به چراغانی و مراسم جشن ندانسته و تاکید کردند: مساله این است که به ما یاد بدهند که چطور باید تبعیت کنیم. ایشان تصریح کردند کسی که انسان کامل است و مظهر جمیع اسماء و صفات حق تعالی است، ابعادش به حسب اسماء حق تعالی باید هزار تا باشد و ما از عهده بیان حتی یکی‏اش نمی‏توانیم برآییم. این شخصیت که جامع تضاد است، امور متضاده در او جمع است، کسی نمی‏تواند در حول و حوش او سخن بگوید؛ از این جهت، من در این موضوع بهتر می‏دانم که ساکت باشم لکن مساله‏ای را که بهتر است ما بگوییم، انحرافاتی است که برای ملت ها و خصوصاً، برای شیعیان این حضرت پیش آمده است در طول تاریخ و دست هایی که این انحرافات را از اول به وجود آورده‏اند و توطئه‏هایی که بوده است در طول تاریخ و اخیرا در این سال های اخیر، سده‏های اخیر پیش آمده است، آنها را عرض‏ کنم. مساله غدیر، مساله‏ای نیست که بنفسه برای حضرت امیر یک مساله‏ای پیش بیاورد، حضرت امیر مساله غدیر را ایجاد کرده است. آن وجود شریف که منبع همه جهات بوده است، موجب این شده است که غدیر پیش بیاید. غدیر برای ایشان ارزش ندارد؛ آن که ارزش دارد خود حضرت است که دنبال آن ارزش، غدیر آمده است.
 ٠٧:٥٢ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
عید غدیر؛ عید الله اکبر
عید غدیر
عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏است. هیچ روزى در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارك‏ تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل‏ بیت نیست. امام صادق سلام الله ‏علیه مى‏فرماید: «ان یوم غدیر خم بین الفطر و الاضحى و الجمعه كالقمر بین الكواكب...»؛ روزعید غدیر خم در میان سه عید فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگى ماه در میان ‏ستارگان است. چه تعبیر ظریفى امام دارد كه عید غدیر را تشبیه به ماه كرده است و دیگر اعیاد را به ستاره؛ زیرا در این روز بزرگ بود كه خداوند اعلام كرد: امروز دین را بر شما تكمیل كردم و نعمتم را بر شما به اتمام رساندم «الیوم اكملت‏ لكم دینكم و اتممت علیكم نعمتى و رضیت لكم الاسلام دینا»؛ نعمت ‏بزرگ اسلام كه از هر نعمتى ارزنده ‏تر و گرانبهاتر است، كامل نمى‏شود و محقق نمى‏گردد جز با ولایت على‏علیه السلام « و ما نودى بشى‏ء مثل ما نودى بالولایه‏».
 ٠٧:٢٥ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دفتر مدیریت
مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی مدارس علمیه استان مرکزی
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 92-93 مدارس علمیه استان مرکزی در تاریخ 1392/06/20 ساعت 9:00 صبح در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با حضور نماینده محترم ولی فقیه؛مدیریت محترم حوزه علمیه استان مرکزی ؛ مدیران محترم مدارس علمیه شهر اراک ؛اساتید وکادر اجرایی مدارس وهمچنین طلاب وروحانیون معزز شهر اراک برگزار گردید
 ٢١:٤١ - 1392/06/20 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
آغاز سال تحصیلی 92-93
آغاز سال تحصیلی 92-93
 ٠٧:٥١ - 1392/05/30 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
کلنگ دارالقرآن تفرش به زمین زده شد
با حضور مدیر حوزه‌های علمیه کلنگ دارالقرآن و استاد‌سرای مدرسه علمیه تفرش به زمین زده شد
 ٠٩:٠٩ - 1392/04/18 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
معاونت تهذیب
فرمایشات حضرت آیت الله حسینی بوشهری در مراسم افتتاحییه طرح ضیافت ملکوت تفرش
آیت الله حسینی بوشهری:شما صرفا برای آب و هوای خوش تفرش نیامده‌اید، بلکه برای مخالفت با هوی (هوای نفس) آمده‌اید؛ شما آمده‌اید تا هواهای نفسانی را پشت سر بگذارید تا هوای دوست به مشامتان برسد.
 ٠٩:٠٣ - 1392/04/18 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
افتتاحیه دوره تربیت اخلاقی «ضیافت ملکوت» در تفرش
مراسم افتتاح دوره تربیت اخلاقی ضیافت ملکوت به همت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه و با حضور مدیر حوزه‌های علمیه در تفرش برگزار شد.
 ٠٨:٣٢ - 1392/04/18 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
دیدار حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی با روحانیون وطلاب استان مرکزی
حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی:ما افتخار می کنیم که خداوند شغل طلبگی را به ما عنایت فرمود و باید بتوانیم در این راستا اثرگذار باشیم.
 ١١:٠٥ - 1392/04/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
ثبت نام و اعزام عتبات عاليات ويژه طلاب و روحانيون آغاز شد
ثبت نام و اعزام عتبات عاليات ويژه طلاب و روحانيون آغاز شد
اعزام طلاب وخانواده محترم آنان به عتبات عالیات عراق
 ٠٧:٣٣ - 1392/03/29 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>