صفحه اصلی > اخبار حوزه 
اخبار حوزه
گردهمایی مبلغین و مبلغات مدارس امین استان مرکزی
گردهمایی مبلغین معاونت تبلیغ وآموزشهای کاربردی حوزه علمیه استان مرکزی باحضور آیت الله دری نجف آبادی
معاونت تبلیغ وآموزشهای کاربردی استان مرکزی، گردهمایی مبلغین و مبلغات مدارس امین استان مرکزی را در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی با حضور آیت الله دری نجف آبادی برگزارنمود .
 ١٤:٣٠ - 1393/10/28 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم
بیانیه حوزه علمیه استان مرکزی در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم
حوزه علمیه استان مرکزی همراه با سایر مسلملنان و آزادگان جهان اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم را محکوم مینماید.
 ١٢:٠٠ - 1393/10/27 - تعداد نظرات : ١ادامه خبر >>
جلسه شورای مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی
جلسه شورای مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی به ریاست حضرت آیت الله دری نجف آبادی
جلسه شورای مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی با حضور حجه الاسلام و المسلمین فرحانی برگزار شد.
 ١٢:٠٠ - 1393/10/20 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
سرکشی مدیر ومعاونین حوزه علمیه استان مرکزی از مدرسه علمیه امام خمینی(ره) خمین
سرکشی مدیر ومعاونین حوزه علمیه استان مرکزی از مدرسه علمیه امام خمینی(ره) خمین
سرکشی مدیر ومعاونین حوزه علمیه استان مرکزی از مدرسه علمیه امام خمینی(ره) خمین
 ١٤:٢٤ - 1392/12/06 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
تاکید آیت‌الله العظمی مظاهری
روزنامه رسمی حوزه راه اندازی گردد
محتوای هفته نامه افق و خبرگزاری حوزه متناسب با فضای حوزه‌هاي علميّه بوده و این تجارب باید در راه اندازی یک روزنامه رسمی برای حوزه که از ضروریات است استفاده گردد.
 ١٥:٠٦ - 1392/09/12 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
آیت‌الله حسینی بوشهری
جامعه بدون امامت و ولایت به بیراهه می‌رود
به گزارش خبرگزاری حوزه از گلپایگان، آیت‌الله حسینی بوشهری در مراسم جشن غدیر و عمامه‌گذاری طلاب مدرسه علمیه امام‌خمینی‌(ره) گلپایگان با اشاره به آیه «الیوم اکملت لکم دینکم...» اظهار داشت: خداوند در این آیه به دو نعمت بزرگ به انسان‌ها اشاره می‌کند که اولین نعمت آن کامل کردن دین و رسالت پیامبر اکرم (ص) بود؛بخش دیگر نعمت که از این آیه قابل برداشت است نعمت امامت و ولایت است. وی با تاکید بر این که امامت ادامه مسیر نبوت است افزود: نبوت منهای امامت و ولایت کامل نیست. نبوتی که بدون امامت باشد نقشه راه بشر نبوده و به مقصد نخواهد رسید
 ٠٧:٥٧ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
فلسفه زنده نگه داشتن عید غدیر
حضرت امام خمینی(ره) زنده نگه داشتن عید غدیر را منحصر به چراغانی و مراسم جشن ندانسته و تاکید کردند: مساله این است که به ما یاد بدهند که چطور باید تبعیت کنیم. ایشان تصریح کردند کسی که انسان کامل است و مظهر جمیع اسماء و صفات حق تعالی است، ابعادش به حسب اسماء حق تعالی باید هزار تا باشد و ما از عهده بیان حتی یکی‏اش نمی‏توانیم برآییم. این شخصیت که جامع تضاد است، امور متضاده در او جمع است، کسی نمی‏تواند در حول و حوش او سخن بگوید؛ از این جهت، من در این موضوع بهتر می‏دانم که ساکت باشم لکن مساله‏ای را که بهتر است ما بگوییم، انحرافاتی است که برای ملت ها و خصوصاً، برای شیعیان این حضرت پیش آمده است در طول تاریخ و دست هایی که این انحرافات را از اول به وجود آورده‏اند و توطئه‏هایی که بوده است در طول تاریخ و اخیرا در این سال های اخیر، سده‏های اخیر پیش آمده است، آنها را عرض‏ کنم. مساله غدیر، مساله‏ای نیست که بنفسه برای حضرت امیر یک مساله‏ای پیش بیاورد، حضرت امیر مساله غدیر را ایجاد کرده است. آن وجود شریف که منبع همه جهات بوده است، موجب این شده است که غدیر پیش بیاید. غدیر برای ایشان ارزش ندارد؛ آن که ارزش دارد خود حضرت است که دنبال آن ارزش، غدیر آمده است.
 ٠٧:٥٢ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
عید غدیر؛ عید الله اکبر
عید غدیر
عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏است. هیچ روزى در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارك‏ تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل‏ بیت نیست. امام صادق سلام الله ‏علیه مى‏فرماید: «ان یوم غدیر خم بین الفطر و الاضحى و الجمعه كالقمر بین الكواكب...»؛ روزعید غدیر خم در میان سه عید فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگى ماه در میان ‏ستارگان است. چه تعبیر ظریفى امام دارد كه عید غدیر را تشبیه به ماه كرده است و دیگر اعیاد را به ستاره؛ زیرا در این روز بزرگ بود كه خداوند اعلام كرد: امروز دین را بر شما تكمیل كردم و نعمتم را بر شما به اتمام رساندم «الیوم اكملت‏ لكم دینكم و اتممت علیكم نعمتى و رضیت لكم الاسلام دینا»؛ نعمت ‏بزرگ اسلام كه از هر نعمتى ارزنده ‏تر و گرانبهاتر است، كامل نمى‏شود و محقق نمى‏گردد جز با ولایت على‏علیه السلام « و ما نودى بشى‏ء مثل ما نودى بالولایه‏».
 ٠٧:٢٥ - 1392/08/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دفتر مدیریت
مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی مدارس علمیه استان مرکزی
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 92-93 مدارس علمیه استان مرکزی در تاریخ 1392/06/20 ساعت 9:00 صبح در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با حضور نماینده محترم ولی فقیه؛مدیریت محترم حوزه علمیه استان مرکزی ؛ مدیران محترم مدارس علمیه شهر اراک ؛اساتید وکادر اجرایی مدارس وهمچنین طلاب وروحانیون معزز شهر اراک برگزار گردید
 ٢١:٤١ - 1392/06/20 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیریت
آغاز سال تحصیلی 92-93
آغاز سال تحصیلی 92-93
 ٠٧:٥١ - 1392/05/30 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 صفحه بعدی >>