صفحه اصلی > مشاهده 
اخبار > انتقاد آیت الله العظمی سبحانی از بی توجهی به فرهنگ


  چاپ        ارسال به دوست

انتقاد آیت الله العظمی سبحانی از بی توجهی به فرهنگ

به گزارش خبرگزاری حوزه، معظم له  شب گذشته(7اردیبهشت)در دیدار اعضای شورای شهر تهران که در دفتر ایشان برگزار شد،با ابراز خرسندی از فعالیت‌ شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها اظهار داشتند: شوراها باید همان گونه که به مسائل عمرانی و توسعه‌ای توجه و اهتمام دارند به مسائل فرهنگی نیز بپردازند.

ایشان وضع فرهنگی جامعه را ضعیف دانستند و گفتند: امروز در کشور ضعف فرهنگی داریم و در میان اقشار مختلف نوعی ضعف ایمان و تقوا وجود دارد که نتیجه ماهواره‌ها و فیلم‌ها و تبلیغات گسترده است، البته این مسئله چیزی نیست که نتوان جلوی آن را گرفت.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: مسائل فرهنگی و دینی از نظر اهمیت کمتر از عمران و آبادانی نیست، جمعیتی که از نظر دینی و فرهنگی عقب باشد و عمران و آبادانی برای آنها سعادت نمی‌یابد.

حضرت آیت‌الله سبحانی، با تاکید بر این که شوراها باید شهرداری‌ها را وادار کنند بیشتر به مسائل فرهنگی توجه نمایند افزودند: جامعه‌ای که مردم آن  از نظر فرهنگی در سطح خوبی نباشند،امنیتی  نیز به دست نمی‌آورند چرا که امنیت در سایه دین و تقواست.

معظم‌له در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از مسائل در روند اخذ پروانه و پایان کار و دشواری‌‌های آن برای مردم اشاره کردند و گفتند: باید کاری کرد اخذ پروانه برای مردم آسان.

ایشان تصریح کردند: شهرداری‌ها ضمن این که در ارایه پایان کار به ساخت و ‌سازها باید دقت می‌کنند، نباید در این عرصه به مردم سخت بگیرند؛ پایان کارها باید با توجه به نوع ساختمان‌ها و بر اساس برنامه مشخص شده ارایه گردد.


٠٩:٢٠ - 1392/02/08    /    شماره : ٣١٧٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٥٦٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج