صفحه اصلی > مشاهده 
اخبار > واکنش آیت‌الله العظمی مکارم به یارانه 250 هزار تومانی


  چاپ        ارسال به دوست

واکنش آیت‌الله العظمی مکارم به یارانه 250 هزار تومانی

واکنش آیت‌الله العظمی مکارم به یارانه 250 هزار تومانی

 به گزارش خبرگزاری حوزه، معظم‌له شامگاه سه شنبه در دیدار رییس مرکز پژوهش‌ها و فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این که در حال حاضر تبلیغات انتخابات در پوشش های مختلف شروع شده است اظهار داشتند: مسائل تبلیغاتی باید از مسائل اصلی کشور جدا باشد و یقینا اگر صادقانه برخورد کنیم بسیاری از مشکلات کم خواهد شد.

ایشان ادامه دادند: در نظام اسلامی زندگی می کنیم و باید توجه داشته باشیم که انتخابات سالم، باید تبلیغات آن نیز سالم باشد و اگر تبلیغات انحرافی شد دچار مشکل خواهیم شد.


این مرجع تقلید  خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: گاهی اوقات مطالبی گفته می شود از جمله این که می توان 250 هزار تومان به هر فرد یارانه داد، در این گونه مواقع شما باید دیدگاه ها و مواضع خود را بیان کنید که آیا چنین چیزی امکان دارد.


حضرت آیت الله مکارم شیرازی  تصریح کردند: این اعداد و ارقام هم برای وضع فعلی ایجاد مشکل می کند و هم برای فردی که می خواهد رییس جمهور آینده شود چراکه مردم توقع پیدا می کنند.


ایشان ادامه دادند:افزون بر این مسائل پرداخت 250 هزار تومان به هر فرد امری است که به قول کارشناسان تقریبا محال است، مگر این که تورم غیر  قابل تحملی بر مردم و جامعه تحمیل شود، متاسفانه خبر رسانی کافی وجود ندارد و صدا و سیما نیز در این راستا مسئولیت مهمی دارد.


معظم له، با اشاره به مساله انتخابات بر ضرورت اجماع نیروهای وفادار به انقلاب و ولایت تاکید کرده و گفتند: اگر تشتت در میان این گروه ها باشد، مشکلات آن واضح خواهد بود؛ برای رفع تشتت خلوص نیت لازم است و واقعا باید برای انقلاب و کشور و ملت دلسوز بود.


این مرجع تقلید ایادآورشدند: باید بدانیم اگر به این روش ادامه دهیم منجر به مشکلات مهمی خواهد شد و قطعا خداوند به چنین امری راضی نیست و باید در روز قیامت پاسخگو باشیم، از این رو باید به دنبال فکری اساسی باشیم؛ متاسفانه هنوز آقایان طرح روشنی ارائه نداده اند تا بتوانند به وحدت برسند.


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که  تجربه ای که ما داریم این است که هیچ کاری بن بست ندارد، اظهار داشتند: اگر گروه های وفادار به انقلاب، ولایت و کشور به نقطه واحدی نرسند خطرناک خواهد بود، امیدواریم تا دیر نشده در این باره بیندیشند و راه حلی پیدا کنند .


١٢:١٦ - 1392/02/05    /    شماره : ٣١٧٦١٥    /    تعداد نمایش : ٥٠٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج