صفحه اصلی > مشاهده 
اخبار > روزنامه رسمی حوزه راه اندازی گردد


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید آیت‌الله العظمی مظاهری

روزنامه رسمی حوزه راه اندازی گردد

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان،حضرت آیت الله مظاهری در دیدار با مدیرعامل و جمعی از مدیران رسانه رسمیحوزه های علمیه طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه اطلاع‌رسانی در دنیای کنونی  اظهارداشتند: گسترش حوزه ها ی علمیه به برکت انقلاب اسلامی ایران و از طرفی گستردگی اقدامات علمی، فقهی و پژوهشی در آن نیازمند اطلاع رسانی به مجامع علمی کشور و حتی فراتر در عرصه بین الملل بوده وجای خالی یک رسانه با ادبیات حوزه در کشور احساس مي‌شد که در همین زمینه  با راه اندازی هفته نامه افق حوزه و سپس خبرگزاری حوزه این خلاء به شایستگی پرشد.

ایشان با اشاره به مطالعه و پیگیری مرتب مطالب منتشره رسانه حوزه ،ویژگی های آن را مدنظر قرارداد و گفتند: یکی از ویژگی های برجسته این رسانه صداقت خبری آن است که واقعا توانسته شأن حوزه را حفظ کند و در مطالب آن خلاف واقع وجود نداشته و اگر هم وجود داشته مربوط به نقل قول ها است .

*محتوا محور است

حضرت آیت الله مظاهری، توجه به محتوا را از دیگر شاخصه‌های تنها رسانه رسمی حوزه های علمیه دانسته و ادامه دادند: محتوای هفته نامه افق و خبرگزاری حوزه متناسب با فضای حوزه‌هاي علميّه است و صداقت این رسانه  دربیان واقعیات قابل تقدیر است.

معظم له یادآور شدند: این ویژگی ها نشان از مدیریت خوب مسئولان این رسانه بوده و این تجارب باید در راه اندازی یک روزنامه رسمی برای حوزه که از ضروریات است استفاده گردد.

*رعایت اعتدال و انصاف

حضرت آیت‌الله مظاهری رعایت اعتدال و انصاف را از دیگر  شاخصه های رسانه حوزه دانسته و بیان داشتند:از ویژگی های بارز این رسانه ، دوری و اجتناب از افراط و تفریط است که در این زمینه ضمن رعایت اعتدال، با قاطعیت به بیان مطالب صحیح می پردازد.

ایشان، مجموعه این ویژگی ها را در  شان حوزه ،روحانیت و مراجع عنوان و تاکید کردند: فعالیت این سامانه با رعایت اصول اسلامی و رسانه ای باعث شده تا مورد اعتماد  مراجع وعلمای کشور گردد و این امری ارزشمند است.

*امام زمان(عج) به رسانه حوزه عنایت دارد

رییس حوزه علمیه اصفهان با تاکیدبراینکه اطلاع رسانی در حوزه  های علمیه تشیع دارای اهمیت فراوان است تصریح کردند: با بودجه فعلی نمی‌توان به این مسائل پرداخت، رسانه حوزه ثابت کرده که در صورت تأمين اعتبار و امکانات لازم، قادر به گسترش کمي و کيفي آن خواهد بود و قطعا امام زمان(عج) به هفته‌نامه افق و خبرگزاری حوزه نظر لطف دارد و امیدواریم با افزایش صد برابری بودجه فعلی فعالیت شما توسعه یافته و اخبار حوزه‌های جهان تشیع را به خوبی پوشش دهید.

*قاطعیت خبرگزاری حوزه ستودنی است

حضرت آیت‌الله مظاهری در ادامه با تاکید براینکه قاطعیت خبرگزاری حوزه در بیان حقایق عالیوستودنی بودهو در تبليغ دين و تشيّع بسیارمؤثر است،گفتند: روزانه بیش از 20سایت‌ کشور را می‌بینم و متاسفانه برخی از رسانه ها  به دروغ ،شایعه و تهمت های فراوان  دامن زده و حرمت شکنی می کنند.

ایشان، با تاکید براینکه در شرایط  فعلی کشور برخی از سایت ها  و روزنامه ها به فحش نامه تبدیل شده و اهانت های عجیبی به مقدسات دارند ،تصریح کردند: الحمدالله خبرگزاری حوزه  و هفته نامه افق توانسته است از این آسیب ها به دور باشد و با رعایت صداقت ، محبوبیت خود را حفظ کنند.

*شخصا از این مجموعه اعلام رضایت می‌کنم

ایشان، با تقدیر از فعالیت های صادقانه این مجموعه تاکید کردند: شخصا از این مجموعه اعلام رضایت و تشکر کرده  و همه ما مخصوصا مراجع تقلید بابت اطلاع رسانی دقیق و صحیح از شما تشکر می‌کنند.

معظم له، در بخش دیگری از سخنان خود به انتشار برخی از مجلات حوزوی اشاره و خاطرنشان ساختند: متاسفانه گاهی مشاهده می شود که خبرنامه ومجلاتی از دل حوزه یا به نام حوزه انتشار می یابد که دارای اشکال است در صورتی که نباید اینگونه باشد.

حضرت آیت الله مظاهری، با تاکید بر توسعه رسانه رسمی حوزه ادامه دادند: در دنیای کنونی که عصر ارتباطات و اطلاعات است خبررسانی  و رسانه، دارای جایگاه ویژه و مهمی است و دشمنان از این طریق به قدرت فراوانی دست یافته اند لذا باید حوزه هم فعالیت‌های رسانه‌ای خود را با توان و قدرت گسترش دهد.

*جهان تشیع زنده به حیات حوزه‌های علمیه است

این مرجع تقلید با تاکید براینکه رسانه حوزه باید راه خود را با تمام توان ادامه دهد تصریح کرد: جهان تشیع زنده به حیات حوزه‌های علمیه است و اساساً حوزه علمیه یعنی تشیع، و از اين جهت اهتمام به حوزه‌هاي علميّه در همه ابعاد آن ضروري است.


١٥:٠٦ - 1392/09/12    /    شماره : ٣٣١٦٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج